ZAVRŠILA KARIJERU Lindzi Von osvojila bronzu na Svjetskom prvenstvu i otišla u penziju!

Američka skijašica Lindzi Von osvajanjem bronzane medalje na Svjetskom prvenstvu u švedskom Oreu završila je svoju profesionalnu karijeru u alpskom skijanju.

Pobjednica na današnjem spustu i osvajačica zlatne medalje bila je Slovenka Ilka Štuhec koja je ostvarila vrijeme od 1:01.74 dok je Von za pobjednicom zaostala 49 stotrinki.

Tridesetčetverogodišnja skijašica, jedna je od najuspješnijih kada je riječ o aplskom skijanju, a osvojila je osam medalja na svjetskim prvenstvima, svije zlatme, tri srebrne i tri bronzane. Lindzi Von je osvojila i tri odličja na Olimpijskim igrama  zlato i bronzu u Vankuveru 2010, i bronzu u Pjongčangu 2018.

Amerikanka je do sada pobijedila 82 puta u trkama svjetskog kupa, a osvojila je i 20 kristalnih globusa, međutim, nije uspjela oboriti rekord Šveđanina Ingemara Stenmarka koji je ostvario 86 pobjeda.