Liverpul obezbijedio nokaut fazu, Tadić poveo Ajaks do preokreta u Dortmundu

Ekipa Liverpula je osigurala plasman u nokaut fazu Lige šampiona pošto je savladala Atletiko Madrid sa 2:0.

Početak meča na “Enfildu” je bio sličan prethodnom duelu u Madridu, “Redsi” su poveli sa 2:0 golovima Dioga Žote u 13. i Sadia Manea u 21. minutu, a oba puta asistent je bio Trent Aleksander-Arnold.

Holandski sudija Dani Makeli je u 36. minutu isključio Felipea Augusta zbog prekršaja s leđa nad Maneom, a to je izazvalo veliko čuđenje i proteste kod gostiju, koji su imali zamjerki na suđenje i u prethodnoj utakmici.

Žoti je poništen gol zbog ofsajda u 48. minutu, a isto se desilo i devet minuta kasnije kada je Luis Suarez zatresao mrežu svog bivšeg kluba.

Sa igračem više Liverpul je stvorio nekoliko prilika, ali Mohamed Salah, Žoel Matip i Žota nisu lopti pronašli put do mreže.

Veliku šansu da meč uvede u kakvu-takvu neizvjesnost u 74. minutu je propustio rezervista Ektor Erera, koji je bio sam, ali je loše šutirao.

Briga za Jirgena Klopa mogla bi da bude povreda Roberta Firmina, koji je na poluvremenu ušao u igru, ali je morao da izađe u 75. minutu, kada ga je zamijenio Takumi Minamino.

Japanac je u 85. minutu zatresao mrežu, međutim prethodno je sviran prekršaj Žote, a nešto kasnije udarac kapitena Džordana Hendersona zaustavio je Jan Oblak.

Ajaks je u Dortmundu imao igrača više od 29. minuta kada je direktan crveni karton zbog prekršaja dobio Mats Humels, ali je domaća Borusija uspjela da povede pogotkom kapitena Marka Rojsa iz penala u 37. minutu.

Izjednačenje holandskoj ekipi je donio srpski reprezentativac Dušan Tadić pogotkom u 72. minutu susreta kada je poslije centaršuta sa desne strane ušao na drugu stativu i zakucao u mrežu.

Tom prilikom srpski fudbaler se udario u nezgodno mjesto od konstrukciju gola, ali je bez problema nastavio meč.

Potpun preokret gostima donijeli su Sebastijan Haler u 83. i Dejvi Klasen u trećem minutu sudijske nadoknade meča.

Svakako treba istaći podatak da je njemački tim bio bez pomoći najboljeg strijelca ekipe Erlinga Halanda, koji je povrijeđen.