Liverpul se izvukao u finišu: Klop i Gvardiola na ravne časti u derbiju Premijer lige

Fudbaleri Mančester sitija ugostili su Liverpul u derbi meču 13. kola Premijer lige i tom prilikom zabilježili remi rezultatom 1:1.

Od samog starta meča imali smo veliko rivalstvo na terenu, obje ekipe su startovale utakmicu konkretno i ulazili u povremene šanse.

Ipak, nakon kornera dosuđenog u 26. minutu za ekipu Građana, što je bio nalet koji je Liverpul uspio da odbrani. Međutim, brzo nakon toga, lopta se vraća u noge Nejtanu Akeu, koji primjećuje dobru poziciju za prvu zvijezdu tima Halanda što ovaj koristi šutom za prvi pogodak na meču i to u 27. minutu. Tim rezultatom se završava poluvrjijeme.

Drugi dio igre Liverpul je morao da traži svoje šanse i nakon nekoliko izmjena, žutih kartona i prilika, Mohamed Salah primjećuje slobodnog saigrača i asistira mu za prvi pogodak Aleksander-Arnolda na ovom meču. Gol je postignut u 80. minutu i donio je konačni rezultat ovog mečav, piše Telegraf.

Sitiju ovaj rezultat odgovara, pošto remijem ostaje prvi sa bodom prednosti u odnosu na Liverpul, sa tim da zavise od rezultata meča Arsenal – Brentford.