Liverpulu pripao Komjuniti šild protiv Sitija: Salah sa penala donio trofej "Redsima"

Ekipa Liverpula je pobjednik Komjuniti šilda.

“Redsi” su u odličnoj utakmici sa 3:1 savladali Mančester Siti i tako napravili sjajan uvod za predstojeću sezonu u kojoj će “Građanima” pokušati da preotmu titulu šampiona Engleske.

Tim trenera Jirgena Klopa poveo je u 21. minutu pogotkom Trenta Aleksandar-Arnolda i sa rezultatom 1:0 se otišlo na odmor.

Izjednačio je Hulian Alvarez u 70. minutu susreta, prvobitno su arbitri svirali ofsajd, ali je poslije reakcije iz VAR sobe glavni arbitar Poson pokazao na centar.

VAR je morao da se koristi i desetak minuta kasnije, poslije udarca Darvina Nunjeza defanzivac Sitija Ruben Dijaš je igrao rukom, a sa bijele tačke siguran je bio Mohamed Salah.

Susret na King Pauer stadionu u Lesteru zaključio je Nunjez u četvrtom minutu sudijske nadoknade.