Ljubljančani ne pamte ovakav debakl: Zvezda nakon Asvela demolirala Cedevita Olimpiju (FOTO)

Košarkaši Crvene zvezde deklasirali su ekipu Cedevita Olimpije u okviru 2. kola ABA lige, rezultatom 94:51

Kakva demonstracija sile i odbrambena klinika izabranika Duška Ivanovića je viđena u beogradskoj Areni večeras. Ljubljančani ovakav poraz ne pamte odavno.

Nametnuli su igrači Zvezde svoj ritam od početka i vidjelo se već u prvoj četvrtini u kakvom će smjeru ići ova utakmica. Sjajnom odbranom zaustavili su bekove Cedevite, a dobrom igrom u napadu crveno-bijeli su okončali prvi preiod rezultatom 19:11.

Šuterska klinika nastavljena je u drugoj četvrtini, koju je Zvezda dobila sa 31:14.

Samo 8 poena postigli su igrači Cedevite u 3. četvrtini, dok su Šabaz Nejpir i Nemanja Nedović nemilosrdno terorisali koš na drugoj strani.

Ipak u posljednjooj dionici, crveno-bijeli su smanjili gas, pa se na kraju meč završio sa +43, 94:51.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bili su Nedović sa 17 i Nejpir sa 15 poena, a 13 je dodao Majk Tobi. Na drugoj strani jedini vrijedan pomena bio je Amadu Sou sa 19 poena i 8 skokova.

Svih 12 igrača Zvezde upisalo se u strijelce na ovoj utakmici, koja je obilježila povratak Dejana Davidovca u crveno-bijelom dresu na zvaničnom meču.

Treba napomenuti da u sastavu Duška Ivanovića nije bilo Miloša Teodosića zbog blaže povrede. Zvezda je sjajno otvorila sezonu. U prvom kolu ABA lige savladana je Igokea u Laktašima, zati je pao i Asvel na startu Evrolige, u krcatoj Areni, a nakon toga uslijedila je i ova brutalna partija u derbiju koji nije bio derbi.