LUD MEČ U MADRIDU Real vodio 17:0, pa imao minus 16 i na kraju izborio majstoricu

Nevjerovatan meč su odigrali Real i Efes u Evroligi. Madriđani su nakon serije preokreta savladali Efes 82:76 i tako izjednačili na 2:2 u seriji.

Madriđani su na početku zatvorili sve prilaze košu, pa gosti punih šest minuta nisu postigli poen. Domaći su to iskoristili da povedu 17:0.

Međutim uslijedio je strahovit odgovor Efesa. Naime, oni su veoma brzo stigli prednost Reala, a zatim i prešli u vođstvo. Turski tim je u tom periodu šutirao za tri sjajnih 10 od 15 i imali su čak i plus 16 (47:31), ali se na odmor otišlo sa prednošći 47:36. Sjajnu rolu imali su Brajan Danston u oba pravca dok su Buboa i Larkin punili koš.

Real se nije predavao uspio je da priđe na 51:55, ali su taj nalet gosti odbili sjajnom serijom 11:0 i stekli plus 15. Činilo se da će meč mirno riješiti kad su na startu posljednje četvrtine imali plus 13.

Tako nisu mislili u Realu. Uslijedio je veliki preokret. Laso je uveo nisku petorku koja je uspjela da nametne ritam igre koji je odgovarao Madriđanima. Trojkama Garube i Abaldea su došli do prednosti 74:73, a zatim su u finišu uspjeli da odbrane i da budu sigurni sa linije slobodnih bacanja i povedu 78:74. Efes u tom momentu, u posljednjih pet minuta je dao samo tri poena, i to sa linije slobodnih bacanja.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Usman Garuba sa 24 poena, što mu je rekord karijere, te Džejsi Kerol sa 20, dok su u timu Efesa Buboa sa 23 (21 u prvom poluvremenu) i Larkin sa 22 bili najbolji. Vasilije Micić je imao devet poena.