LUDA NOĆ ZA JOKIĆA Ubacio najviše poena, DOMINIRAO, a onda u finišu DOBIO ISKLJUČENJE

Još jedna napeta noć za najboljeg srpskog centra, Nikolu Jokića, koji je u tijesnoj pobjedi nad Indijanom 102:100 (25:36, 32:34, 22:15, 23:25, imao najbolji učinak u timu.

On je za 35 minuta na parketu (prije nego što je isključen), postigao 26 poena, uz pet tačnih upošljavanja i sedam uhvaćenih lopti.

Dosta se trudio iza linije 7,25, jer je gađao trojke 2/7, a uz to imao četiri izgubljene lopte, i sve je vodilo ka tom momentu svađe sa arbitrom, prenosi Blic.

U jednom od napada Indijane, vodio je po ko zna koji put te večeri bitku sa Tadeusom Jangom, iskusnim krilom koje je pri vođstvu Nagetsa 96:92 na tri minuta do kraja, iznudio faul poslije kog je sve eskaliralo.

Jokić se momentalno razbjesnio i zbog nastupa koji je imao pred sudijom Tonijem Bradersom, zaradio je instant isključenje, gdje glavni arbitar nije želeo ni da okrene glavu, pogotovo što je riječ bila o drugoj tehničkog grešci,

Tadeus je bio sjajan, mislim da je postigao čak devet poena u posljednjoj četvrtini. Sudiji nisam ništa rekao… Da, zasluženo sam isključen – rekao je Jokić poslije meča svjestan ponašanja koje prevazišlo određene mjere.

U momentima kada je Denver vodio sa sedam razlike, Jokić je dobio isključenje koje je dodatno zakomplikovalo situaciju u samom finišu, ali su ostali članovi ekipe Majkla Melouna “povukli” i izvojevali veoma bitnu pobjedu.

Posljednji napad za Indijanu bio je uspješan, Tarnerova dva poena donijela su izjednačenje, poslije čega su se navijači Pejsersa ponadali da će duel ući makar u produžetak.

Nekoliko sekundi je ostalo do kraja, Milsap je uspio da umakne visokom presingu gostiju, dođe sam ispod koša i zapečati sudbinu protivnika koji je Kolorado napustio pognute glave. Denver (46-22) je ostao drugi na Zapadu sa pobjedom manje i porazom više od aktuelnog šampiona Golden Stejta, dok je iza njega Hjuston sa 43-26.

U narednom meču Nagetsi će odmjeriti snage sa petom ekipom Istoka, Bostonom, kome je veoma bitna završnica u kojoj svim snagama napadaju četvrto mjesto koje daje prednost domaćeg terena u doigravanju.