Luda završnica: TSC i Čukarički ponovo gurnili Partizan na 4. mjesto

U posljednja dva meča 29. kola fudbalskog prvenstva Srbije TSC je u ludoj završnici odigrao neriješeno sa Vojvodinom 1:1, a Čukarički je pobjedio Javor u gostima 2:1.

TSC i Čukarički sada imaju po 59 bodova na drugom i trećem mjestu na tabeli, po dva boda više od Partizana koji je ponovo pao na 4. mjesto.

Činilo se da će TSC upisati sva tri boda u ovom meču ranim golom nakon što je od 17. minuta vodio pogotkom devetnaestogodišnjeg Petra Ratkova.

Novosađani ipak dolaze do izjednačenja i to golom u 90. minutu sa bijele tačke – precizan realizator penala bop je Uroš Nikolić.

Nije to bio kraj uzbuđenjima u Bačkoj Topoli. Igrao se četvrti minut nadoknade kada je Aranđel Stojković pogodio mrežu Vojvodine, kako je izgledalo za pobjedu. Ali, skoro šest minuta kasnije, VAR provjerom ovaj pogodak je poništen zbog ofsajda.

U Ivanjici se na gol u duelu Javora i Čukaričkog čekalo do 47. minuta kada su gosti poveli preko Mohameda Badamosija.

Svega sedam minuta kasnije Javor dolazi do izjednačenja. Strijelac za domače bio je Petar Gigić.

Pauza od novih šest minuta i novi gol. Čovjek odluke za ekipu Dušana Kerkeza bio je Badamosi drugim golom na utakmici.

Sedam mjeseci čekalo se na golove Badamosija, još od 2. gola koja je dao za pobjedu protiv Vojvodine, ali došli su kada je bilo izuzetno važno, piše Sport klub.