LUDNICA NA STARTU Mančester poražen od Jang Bojsa u Ligi šampiona

Da će nova sezona Lige šampiona biti izuzetno interesantna može se zaključiti već po prvim mečevima. Mančester Junajted je poražen od Jang Bojsa sa 2:1 dok su Sevilja i Salzburg odigrali nerješeno 1:1.

Nevjerovatna situacija desila se na startu ovosezonskog izdanja Lige šampiona Sevilja je samo u prvom poluvremenu uspjela da napravi tri penala i da zaradi jedan, ali za to od strane Salcburga nije propisno kažnjena

Od tri dosuđena jedanaesterca od strane Kulbakova u korist Salcburga, španski predstavnik je prošao sa samo jednom loptom u mreži.

Karim Adejemi je u 13. minutu, nakon kosnultacija VAR-a, dobio priliku da sa bele tačke donese prednost godima, ali on nije pogodio ni okvir gola.

U 20. minutu je Hesus Navas startovao i srušio protivnika, te je Luka Sučić ispravio saigrača i doveo svoje u vođstvo. Tada na scenu stupa golman Bono koji dobija žuti karton zbog rušenja napadača u svom kaznenom, ali Sučić ovoga puta pogađa stativu!

Totalno ludilo se nastavilo u 42. minutu kada VAR ponovo signalizira Kulbakovu da pokaže na belu tačku, ali sada u korist Sevilje.

On to i čini, a Ivan Rakitić pogađa za 1:1. Teško da se ovo ikada desilo u istoriji fudbala, a ocvo je bio i konačan rezultat.

Drugi meč između Jang Bojsa i Mančester Junajteda počeo je golom Kristijana Ronalda. Portugalac je u 14. minutu dobio sjajnu loptu od Fernandeša i nije mu bilo teško da matira golmana Jang Bojsa.

U 66. minutu Švajcarci dolaze do izjednačenja. Elija je prošao po desnoj strani, zavrnuo na peterac, Engamelu je postavio nogu i skrenuo loptu u mrežu.

Domaći tim dolazi do pobjede u 5. minutu sudijske nadoknade. Džesij Lingard je napravio kardinalnu grešku. Poklonio je loptu Sijebačuu, ovaj to koristi, postiže gol za 2:1.