LUDNICA U ATINI Makabi slavio nakon produžetka, Ataman isključen

Košarkaši Panatinaikosa i Makabija odigrali su uzbudljivu i dramatičnu utakmicu u 4. kolu Evrolige.

Na kraju poslije jako neizvjesne završnice, slavili su gosti iz Tel Aviva i to poslije produžetka, 86:81.

Bio im je to drugi trijumf ove sezone, ali su do njega došli jako teško. Nije išlo Panatinaikosu od početka, bili su u zaostatku na na šest minuta pre kraja treće četvrtine ostali su i bez trenera Atamana, koji je poslije druge tehničke greške isključen.

Međutim, uspjeli su da se uz pomoć publike izdignu i meč učine tramatičnijim. Luka Vildosa je trojkom na 1:55 prije kraja pogodio za 70:68, ali je ubrzo uzvratio Koulson za 70:70. Lesor je pogodio jedno bacanje na 43. sekunde pre kraja, 71:70, da bi na sedam sekundi pre kraja, Dibartolomeo napravio petu ličnu. Mitoglu je pogodio jedno bacanje, pa je Sorkin dobio priliku za dva bacanja na drugoj strani na 5,8 sekundi do kraja.

Promašio je oba bacanjaa na 4,6 do kraja Džoš Nibo je pod košem bio sjajan u skoku i izjednačio na 72:72 i uskoro su uslijedili produžeci. Imao je Makabi na ulasku u posljednji minut produžetka pet poena prednosti, 80:75, ali je na 19 sekundi prije kraja Pao smanjio na 80:79.

Tamir Blat je iskoristio dva bacanja za 82:79, ali je Kostas Slukas na šest sekundi dobio tri bacanja. Prvo je pogodio, drugo nije, a treće jeste, tako je Makabi imao novi napad. Lorenco Braun je bio precizan sa linije penala za 84:81 Imao je Panatinaikos pet sekundi za napad, Vildosa je izgubio loptu, a Klivlend postigao poene za konačnih 86:81, piše B92.

U pobjedničkoj ekipi Makabija Bonzi Kolson je postigao 21 poen, Džon Dibartolomeo 15, a Tamir Blat 13 poena. U timu Panatinaikosa, prednjačio je Luka Vildosa sa 15, Marijus Grigonis je postigao 13, a Matijas Lesor 12.