LUDNICA U ENGLESKOJ Goleade, preokreti, iznenađenja na "boksing deju"

Današnji "boksing dej" mečevi Premijer lige sa početkom od 16 časova donijeli su i više nego zanimljive fudbalske predstave zaljubljenicima najvažnije sporedne stvari na svetu širom sveta.

Naime, na četiri meča viđeno je čak 22 pogotka, što je u prosjeku više od pet pogodaka po meču!

Glavna predstava viđena je na “Etihadu”, gde je Mančester Siti savladao Lester sa nevjerovatnih 6:3, Arsenal je nastavio trijumfalni niz u Norviču, gde je porazio istoimenu ekipu rezultatom 0:5. Gradski rival Totenhem na svom terenu savladao je Kristal Palas sa ubedljivih 3:0, dok je iznenađenje viđeno na Olimpijskom stadionu u Londonu, gde je Sautempton savladao Vest Hem rezultatom 2:3.

Aktuelni šampion Mančester Siti ubjedljivo je savladao na svom terenu nezgodnu ekipu Lestera, a rezultat je bio nevjerovatan, 6:3! Rano su poveli “građani” preko Kevina De Brujnea, a već nakon 15 minuta igre rezultat je glasio 2:0, pogotkom Rijada Mahreza sa penala.

U narednih deset minuta Ilkaj Gundogan i Rahim Sterling prednost su podigli na neverovatnih 4:0, već u 25. minutu! To je bio rezultat kojim je završeno prvo poluvrijeme, tada se činilo da je Lester pred kataklizmom, međutim gostujući fudbaleri nisu mislili tako. Blickrig je viđen na Etihadu, pa su gosti za samo 10 minuta uspjeli da postignu tri pogotka, preko Medisona, Lukmana i Iheanača. Ipak, domaći nisu dozvolili da ih to u bitnijoj mjeri poremeti, pa su preko Laporta i Sterlinga postigli još dva pogotka i postavili konačan rezultat, 6:3.