LUDNICA U LONDONU Liverpul "pao" u dubokoj nadoknadi od odličnog Totenhema

Fudbaleri Totenhema pobedili su Liverpul rezultatom 2:1, u derbi meču sedmog kola Premijer lige.

Pijevci su do trijumfa stigli u šestom minutu sudijske nadoknade vremena, zahvaljujući autogolu Žoela Matipa.

Tim Jirgena Klopa je meč završio sa dva igrača manje, pošto su Kurtis Džons u 26, odnosno Diogo Žota u 69. minutu dobili crvene kartone.

Londonski tim je poveo u 36. minutu, golom Sona, kome nije bilo teško da savlada Alisona poslije dodavanja Rišarlisona.

U četvrtom minutu nadoknade prvog dijela meča, Kod Gakpo je udarcem iz okreta vratio rezultat na početak.

Djelovalo je da će “redsi” izdržati, bili su na pola minuta od boda, međutim, Matip je zakucao loptu u sopstvenu mrežu u 96. minutu utakmice nakon centaršuta Dejana Kuluševskog.

Totenhem je nastavio sa dobrim rezultatima i sada je drugi na tabeli sa 17 bodova, jednim manje od lidera Mančester sitija, piše B92.

Liverpulu je ovo prvi poraz u sezoni i trenutno je četvrti sa 16 bodova.