LUDNICA U SENT GALENU Bjelorusi zakomplikovali Švajcarcima odlazak na šampionat Evrope

Fudbaleri Bjelorusije unijeli su totalnu pometnju u grupu I kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Njemačkoj.

Nakon što su prije tri dana uzeli bod protiv Rumunije, večeras su priredili iznenađenje i odigrali 3:3 sa Švajcarskom u Sent Galenu. Bjelorusija je do 89. minuta vodila sa 3:1, ali joj to nije bilo dovoljno za pobjedu i prvorazrednu senzaciju.

Ništa u prvom poluvremenu nije slutilo da ovo može da se desi, domaćin je dominirao i poveo pogotkom Šaćirija u 28. minutu.

U nastavku je Švajcarska imala još veću inicijativu, ali je ispoljila ogromne slabosti u defanzivi, koje su Bjelorusi surovo kažnjavali.

Ebong je u 61. minutu izjednačio na 1:1, potom su se pred golom Belorusa ređale stopostotne šanse, dva puta Amdunija i jednom Frojlera, a onda novi šok za ekipu Murata Jakina i pogodak Poljkova, za 1:2 u 69. minutu.

Pokušavali su Švajcarci potom da izjednače, imali su nekoliko nevjerovatnih promašaja, da bi ih Bjelorusi, činilo se tada nokautirali, u 84. minutu, kada su postigli treći gol preko Antilevskog.

Domaći su ipak pokazali karakter, nisu se predali i u 89. minutu su konačno postigli pogodak. Centrirao je Šaćiri iu slobodnog udarca, a najsnalažljiviji u kaznenom prostoru bio je Akanđi, za 2:3.

Samo 60 sekundi kasnije je Amduni ipak uspio da savlada golmana Ignatoviča, za 3:3.

Sudijska nadoknada trajala je sedam minuta, Švajcarci su opsjedali gol gostiju, ali nisu uspjeli da načine nevjerovatan preokret.

Večeras u ovoj grupi igraju Rumunija i Andora, dok je duel između takozvanog Kosova i Izraela odložen, pišu Sportske.net.

U grupi E je Češka u Plzenju teškom mukom slomila otpor Farskih Ostrva i pobedila sa 1:0, pogotkom Součeka iz penala u 76. minutu.

Na taj način su Česi napravili pritisak na Poljake, sa kojima se bore za drugo mjesto, a koji večeras dočekuju Moldaviju. Ovdje je Albanija siguran na prvoj poziciji.