MAGDEBURG NOVI VLADAR EVROPE Nakon drame i produžetaka savladali Kielce za trofej Lige šampiona

Rukometaši Magdeburga stigli su do titule prvaka Evrope, četvrte u istoriji kluba.

Magdeburg

U finalu, Magdeburg je slavio protiv poljskog Kilcea posle produžetaka sa 30:29 (13:15, 26:26). Magdeburg je bio šampion Evrope 1978, 1981. i 2002. godine.

Najefikasniji u sastavu Magdeburga bili su Kej Smits sa osam, Mihael Damgard i Gisli Kristijanson sa po šest golova. Kod Kilcea, raspoloženi za igru u napadu, bili su Aleks Dušebajev sa osam, Arkardijuš Morito i Dilan Nahi sa po pet golova.

Poslije izjednačene igre u prvom poluvremenu i bolje završnice Kilce je vodio sa 15:13. Tokom drugog dijela, Kilce je pobjegao na 18:14, ali se Magdeburg nije predavao, naprotiv.

Na tri minuta prije kraja, poslije gola O’Salivena, Magdeburg je vodio sa 25:24 i bilo je jasno da slijedi triler završnica. Morito je pogodio za 25:25. Magdeburg je izgubio loptu, a Danijel Dušebajev iz kontre bio miran – 26:25. Na 30 sekundi prije kraja, Damgard je poslao projektil u mreži Kilcea – 26:26. Kilce je imao posljednji napad, dva puta nije uspio da stigne do gola, pa je utakmica otišla u produžetke.

Početkom drugog, Damgard je pogodio za 29:27, Kilce je bio u problemu. Uslijedila je greška u napadu, Magdeburg je promašio zicer za plus tri, Danijel Dušebajev smanjio na 28:29, ali je Kisling pogodio za 30:28. Vrijeme je radilo za Magdeburg. Tornat je smanjio na 29:30. Damgrad je promašio, Kilce je imao napad za izjednačenje i sedmerce. Magdeburg se odbrani, slavlje je moglo da počne.