MAJSTOR JE MAJSTOR Đorđević sa Virtusom osvojio Ligu šampiona!

Košarkaši Virtusa, koje sa klupe predvodi srpski selektor Aleksandar Đorđević, savladali su Tenerife sa 73:61 u finalu FIBA Lige šampiona!

Sjajno je Đorđević našpanovao izabranike pred finalni meč koji su zaigrali od starta agresivno i poletno, pa rival nije imao šanse.

Virtus je već na startu utakmice napravio seriju 10:2 i potpuno zbunio ekipu Tenerifa koja nije znala šta ih je snašlo. Do kraja prve četvrtine Đorđevićevi momci su održavali visok ritam (20:8).

Kako je krenuo drugi period tako je tim iz Bolonje samo povećavao razliku, pa se činilo da Špancima prijeti prava katastrofa, međutim uspjeli su malo da se priberu i na poluvrijeme odu sa minus 14 (38:24).

Poslije velikog predaha slika se nije značajno promijenila. Virtus je po diktatu srpskog selektora igrao čvrstu i jaku odbranu dok su u napadu bili standardno dobri pa tim sa Kanarskih ostrva nije bio ni blizu da zaprijeti.

Đorđevićevi izabranici do kraja meča nisu dozvolili protivniku da ih ugrozi pa je veliko slavlje moglo da počne. Zanimljivo je da je ovo je italijanskoj ekipi prvi evropski trofej poslije 18 godina i osvojene Evrolige još 2001. godine.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Kevin Panter sa 26 poena dok je Amat Mbaje ubacio 16. Kod Tenerifa istakao se samo Tim Abromaitis sa 18 poena.