MAKABI SLAVIO U BEOGRADU Ponos Izraela srušio Bajern u praznom "Pioniru"

Košarkaši Makabija su savladali Bajern 93:90, u okviru sedmog kola Evrolige.

Ekipa iz Minhena je upisala i četvrti uzastopni poraz.

Ekipa iz Izraela je uspjela da upiše pobjedu pred praznim tribinama hale “Aleksandar Nikolić”, gdje su bili domaćin timu Pabla Lasa.

Makabi su do pobjede vodili Bonzi Kolson i Lorenco Braun, a meč je obilježio i povratak Vejda Boldvina, koji je odigrao prvi meč od starta Evrolige – nije ga bilo zbog povrede.

Obje ekipe su dobro ušle u meč i bile izjednačene tokom prvog poluvremena. Makabi je imao +9 na minut do pauze, ali je Bajern uspio da se vrati 6:0 serijom na posed zaostatka (46:44).

Bavarci su u treću dionicu ušli poenima Obsta, koji je donio izjednačenje, ali onda je ekipa iz Izraela preuzela vođstvo i do kraja meča ga nije ispuštala, prenosi B92.

Prilazio je Bajern u posljednjoj deonici na tri minuta do kraja i na -1 (85:84), ali su Boldvin i Braun bili sigurni u nastavku i vratili Makabi na komotniju razliku (91:84).

Ekipa iz Tel Aviva je na kraju rutinski privela meč kraju – 93:90.