MAKSIMALNI BORAC I SLOGA Timovi iz Srpske ne posustaju u ligi BiH

Rukometaši banjalučkog Borca i dobojske Sloge ostali su maksimalni i nakon 11. kola prvenstva Bosne i Hercegovine.

Ekipa trenera Mirka Mikića je slavila u Brčkom 33:23, a posebno u raspucani bili u drugom dijelu kada su postigli čak 20 golova. Prvih 30 minuta završeno je vođstvom Banjalučana 13:10, a zatim je prednost krenula još više da raste.

U pobjedničkom timu opet je najefikasniji bio Aleksandar Milićević sa sedam golova, dok je Nemanja Vučićević dodao šest. U timu Lokomotive Goran Šarenac je imao deset.

Sloga je sredinom prvog dijela u Trebinju pri rezultatu 6:6 napravila seriju 5:0 kojom se odlijepila i prednost sačuvala do kraja iako je Leotar zaprijetio i u finišu prvog dijela prišao na dva gola manjka. Ipak u nastavku sjajan je bio golman Milutin Bogdanović koji je imao 15 odbrana, pa su golovima Vladana Đurđevića i Marka Perovića(po sedam golova) Dobojlije došle do pobjede. Bukva je kod Leotara postigao šest golova.

Rezultati: Slavija –Konjuh 20:31, Vogošća-Bosna 29:26, Gračanica – Iskra 34:25, Derventa –Krivaja 23:37, Maglaj – Sloboda  28:26, Leotar –Sloga Doboj 24:30, Lokomotiva –Borac Mtel 23:33, Izviđač –Sloga GV 16:15.

Plasman. Borac Mtel 20, Sloga Doboj 20, Izviđač 18, Krivaja 13, Sloboda 12, Gračanica 12, Vogošća 11, Konjuh deset, Lokomotiva devet, Maglaj osam, Leotar sedam,Sloga GV šest, Iskra četiri, Bosna dva, Derventa dva, Slavija dva.