Mančester siti se pošteno namučio bez Halanda: Srpski golman spletom okolnosti debitovao za Čelsi, ali se nije proslavio

Fudbaleri Mančester sitija pobijedili su gostima ekipu Lutona nakon preokreta rezultatom 2:1, dok je Čelsi izgubio i na "Gudisonu" od Evertona - 2:0, Fulam je upisao novu ubjedljivu pobedu, pošto je danas razbio i Vest Hem - 5:0.

Pep Gvardiola je danas u Luton otputovao bez Erlinga Halanda koji je lakše povrijeđen, pa je šansu u špicu dobio Hulijan Alvarez, kome su pomagali Foden, Griliš i Silva.

Siti je očekivano dominirao od samog početka, a Foden je prvi priprijetio u drugom minutu, ali je Kaminski odlično intervenisao. Isti akteri bili su u centru pažnje i u 27. minutu kada je ponovo uspješniji bio golman Lutona. Kaminski je bio heroj i u 29. minutu kada je zaustavio udarac Alvareza, a onda je u nadoknadi vremena uslijedila kazna.

Luton je izgradio akciju po desnoj strani, Tauzend je centrirao na drugu stativu, a tamo na pravom mjestu bio Adebajo koji je glavom savladao Edersona za 1:0.

Ali, Siti je u drugom poluvremenu dodao gas i uspeo da preokrene. U 62. minutu Silva je pokupio jednu odbijenu i iz prve pogodio sam ugao za 1:1. Četiri minuta kasnije, Siti je stigao do drugog gola. Gosti su ukrali loptu na sredini, Foden je proigrao Alvareza, a ovaj poslao loptu na drugu stativu gdje je na pravom mjestu bio Griliš za 1:2.

Siti je do kraja uspio da sačuva prednost i konačno prekine niz loših rezultata.

Čelsi se i danas mučio i nije izgledao najbolje, nakon poraza od Mančester junajteda. Imali su “plavci” nešto više od igre u prvom poluvremenu, prvu šansu imao je Kol Palmer u 14. minutu, kada je Pikford odlično intervenisao.

Everton je prvu šansu imao u 25. minutu kada je Herison uhvatio strašan volej sa 20 metara, lopta je prohujala pored stative.

Everton je poveo u drugom poluvremenu kada je dodao gas. Prvo je Meknilov udarac zaustavio Sančez, ali četiri minuta kasnije nije mogao ništa. Meknil je spojio Kalvert-Luina sa golom, Španac je odbranio, ali je na odbijenu naletio Dukure i pogodio nebranjenu mrežu za 1:0.

Čelsi je do kraja napadao, Poketino je uveo Sterlinga i Džeksona koji su danas ostali na klupi, ali se Everton odlično branio.

Inače, u finišu je u igru ušao srpski golman Đorđe Petrović, koji je u 84. minutu zamijenio povređenog Roberta Sančeza.

On je kapitulirao u nadoknadi vremena, boksovao je loptu poslije prekida, a na odbijenu je naletio Dobin koji je sa 16 metara pogodio za 2:0.

U trećem današnjem meču, Fulam je nastavio sa odličnim partijama, i nakon što je razbio Notingem Forest, sada je pet komada dobio Vest Hem.

Fulam je sve dileme riješio već u prvom poluvremenu. U 22. minutu Raul Himenez je iskoristio asistenciju Palinje za 1:0, a potom je u 31. Vilijan na pravom mjestu nakon pasa Ivobija.

U 40. minutu Pereira je pronašao Aderabaja za nedostižnih 3:0.

U 60. minutu se u strelce upisao i Vilson koji je na poluvremenu zamenio Vilijana, a potom iskoristio pas Kernija za 4:0, što je bio i najlepši gol na meču, pošto je “ubio pauka”. Konačnih 5:0 u finišu je postavio Karlos Vinisijus.

Siti je ostao četvrti na tabeli, Fulam je preskočio Čelsi i sustigao Vest Hem, dok je Everton pokazao da mu nije mesto u Čempionšipu i pored 10 oduzetih bodova.