MESI OBARA REKORDE Argentinac debitovao, gledao ga svaki šesti Francuz

Svaki korak Lionela Mesija u Francuskoj pod budnim je okom tamošnje javnosti, a navijači Pari Sen Žermena su konačno dočekali da u njima omiljenim bojama istrči na teren.

Argentinac je propustio utakmice protiv Strazbura kod kuće i Bresta u gostima, da bi protiv Remsa zabilježio prve minute u novom klubu. Mesi je ušao u igru umjesto Nejmara u 65. minutu meča, kada je praktično sve bilo gotovo, pošto je Kilijan Mbape prethodno sa dva gola postavio konačan rezultat (2:0).

Nakon što su dresovi sa brojem 30 rasprodati u rekordnom roku, nešto slično dogodilo se i sa prenosom sinoćne utakmice. Naime, meč između Remsa i PSŽ u direktnom prenosu pratilo je više od 10.500.000 stanovnika Francuske, što je ubjedljivo najgledanija utakmica u istoriji Lige 1.

Poređenja radi, Francuska prema posljednjem popisu ima 67.413.000 stanovnika, što će reći da je gotovo svaki šesti Francuz u nedjelju uveče bio uz televizor kako bi ispratio debi Argentinca, a takvo interesovanje, uglavnom vlada kada reprezentacija ove zemlje igra važne mečeve.

I nije samo u Franucuskoj bilo tako, Mesi je privukao veliku pažnju i u Španiji, pošto je juče prvi put nastupao za neki klub koji nije Barselona.

Iako Liga 1 nije u fokusu ljubitelja fudbala u Španiji, to se promijenilo odlaskom Mesija, pa je njegov debi gledalo oko 2.214.000 ljudi. Udeo gledanosti bio je 18,5 posto, što je rekord kada je u pitanju Liga 1.

Priliku da zaigra protiv Mesija, na ovoj utakmici imao je srpski reprezentativac Predrag Rajković, o čijem se gestu nakon utakmice dosta govori.