MESIJEVA MAJSTORIJA NEDOVOLJNA Argentina i Čile remizirali, preokret Paragvaja (VIDEO)

Lionel Mesi je postigao lijep gol iz slobodnog udarca, ali to nije bilo dovoljno da Argentina ostvari pobjedu na otvaranju takmičenja u grupi A Kupa Amerike.

Kapiten “Gaučosa” je u 33. minutu sa više od 20 metara savladao Klaudija Brava, koji je dodirnuo loptu, ali nije mogao da spriječi pogodak.

U 57. minutu Arturo Vidal je dobio šansu da iz penala izjednači, Emilijano Martinez je odbranio, lopta je zatim pogodila prečku, a prvi je do nje stigao Eduardo Vargas i glavom je posalo u mrežu za konačnih 1:1.

Paragvaj je poslije preokreta savladao Boliviju sa 3:1.

Poveli su Bolivijci pogotkom Ervina Savedre u 10. minutu, a u dosta uzbudljivom prvom poluvremenu za Paragvajce je sviran penal koji je poništen poslije asistencije iz VAR sobe i pregledanja snimka.

Pokazano je osam minuta sudijske nadoknade prije odlaska na odmor, a u devetom od 11 koliko je trajala Haume Kueljar je dobio drugi žuti karton.

Brojčanu prednost crveno-bijeli su iskoristili te golovima Alehandra Romera Kakua u 62, te Anhela Romera u 65. i 80. minutu stigao do tri boda.