MIJATOVIĆ SPASIO ZVEZDU Nastavlja se mučenje crveno-bijelih, ali 3 boda ostaju na Marakani

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Javora rezultatom 3:2 u 11. kolu Superlige Srbije na domaćem terenu.

Fudbaleri Crvene zvezde

Ne izgleda dobro Zvezda u posljednje vrijeme, a to je bilo vidljivo i u ovom meču, u kome su crveno-bijeli bili apsolutni favoriti, a na teren su izašli sa najjačom ekipom, ipak morao je da spašava rezervista Jovan Mijatović.

Počelo je dobro za ekipu Baraka Bahara. Povela je Zvezda sa 1:0, autogolom Đorđa Skoka u 16. minutu. Ipak ni prije, ni nakon vođstva crveno-bijeli nisu pokazali da se radi o ekipi koja igra Ligu šampiona.

Na startu drugog poluvremena, Javor dolazi do izjednačenja, ponovo je bio autogol, a ovog puta novajlija Naser Điga poslao je loptu u svoju mrežu u 52. minutu.

Ipak, samo 3 minuta kasnije Zvezda dolazi do novog Vođstva, ovog puta Piter Olajinka pogađa mrežu Ivanjičana za 2:1.

Nije dugo trajalo slavlje crveno-bijelih. U 65. minutu Radivoj Bosić pogađa mrežu Omrija Glazera za 2:2. Nastavljena je muka ekipe Baraka Bahara, jer odgovora nakon drugog primljenog gola nije bilo.

Sve do trenutka kada u 74. minutu u igru umjesto Šerifa Endijajea nije ušao talentovani Mijatović.

Nakon asistencije MIrka Ivanića, Mijatović u 81. minutu donosi ogromno slavlje za Zvezdu, ali i mnogo briga za Baraka Bahara pred gostovanje u 3. kolu Lige šampiona ekipi Lajpciga