MILIĆ STRIJELAC, NASTIĆ I FILIPOVIĆ ASISTENTI Ekipa BATE Borisova ubjedljiva u derbiju

Tim BATE Borisova je u derbiju 9. kola šampionata Bjelorusije sa 3:0 savladao Sluck, ekipu s kojom je do danas bio bodovno izjednačen.

Odlične partije pružili su fudbaleri sa naših prostora. Bivši igrač Crvene zvezde Nemanja Milić u četvrtom minutu je postigao prvi gol za domaće, a asistent je bio bh. reprezentativac Bojan Nastić, koji je nekada nosio dres Vojvodine.

Igor Staševič je u 24. povisio na 2:0, a za konačan rezultat pobrinuo se Pavel Nehajčik u 70. minutu poslije dodavanja srpskog internacionalca Aleksandra Filipovića.

Milić i Bojan Dubajić su igrali do 64. minuta, a Filipović je teren napustio u 70. Nastić je odigrao cijelu utakmicu, a dobio je žuti karton pet minuta prije kraja.

BATE je prvi na tabeli sa 19 bodova, jednim više od ekipa Žodino i Energetik-BGU, tri od Slucka,  odnosno četiri od Soligorska i Isloča.