Mirić: Pao mi je "ogroman teret" sa leđa

Borac je u derbiju kola ubjedljivo savladao Željezničar 3:0 i nanio mu prvi poraz u sezoni, a u strijelce se upisao i Marko Mirić koji je uspješno realizovao kontru.

Krilni napadač je ušao u igru u 82.minutu i stigao do prvog gola u zvaničnom meču.

Pao je „veliki teret sa leđa“. Presrećan sam zbog prvog gola u dresu Borca. Odigrali smo zaista sjajan meč i koliko sam upućen nanijeli najteži poraz Željezničaru u međusobnim duelima u Premijer ligi BiH. Doveden sam kao pojačanje i svjestan sam očekivanja navijača i nadam se da će ovaj gol biti prekretnica za još bolje partije – ističe Mirić.

Bivši fudbaler Lokerena je svjestan da nije u potpunosti pokazao ono što se od njega očekuje. Ipak, kasni dolazak na pripreme, novi tim kao i oporavak od povrede su sigurno uticali na partije bivšeg člana Spartaka i Crvene zvezde.

– Ono što me raduje je da sam imao punu podršku saigrača , stručnog štaba i uprave u ovom periodu. Razumijem i navijače i tražim samo još malo strpljenja. Jednostavno ovo je novi tim, ali je ova utakmica putokaz kako Borac mora da igra u narednom periodu. Vjerujem da ćemo svi igrati još bolje u nastavku – istakao je Mirić.