Mitrović i Radonjić donijeli tri boda Srbiji u Luksemburgu

Srbija je osvojila tri boda na gostovanju u Luksemburgu pobjedom 3:1, ali će selektor Ljubiša Tumbaković imati još puno posla oko uigravanja tima.

FOTO EPA/JULIEN WARNAND

Na ovom duelu novi selektor je značajno promijenio tim, pa je trebalo vremena da se igrači naviknu jedni na druge. Problema je posebno bilo u defanzivi gdje su štoperi bili Spajić i Maksimović, koji su u tom tandemu igrali u Crvenoj zvezdi prije nekoliko godina. Povratnik u tim Aleksandar Katai takođe nije bio na željenom nivou.

Iako je Srbija prva zaprijetila u 6. minuti kada je Mitrović pokušao glavom, domaći su bili tim koji su takođe znali da ugrozi gol Dmitrovića. Prvo je Vinsent Devil dobro šutirao u 13.minuti, a zatim je na muke stavio golmana Srbije u 22. i 27. minuti.

Kazna za to je stigla u 36. minuti. Kolarov je dobro centrirao, a Aleksandar Mitrović je dobio puno prostora i to odmah kaznio. U finišu prvog dijela stativa za Luksemburg. Til nije imao sreće.

Selektor Tumbaković je u poluvremenu uveo igru Nemanju Radonjića koji je u 54.minuti povećao prednost. Sergej Milinković Savić je dodao loptu a igrač Marseja sjajno šutirao i pogodio mrežu.

Foto EPA/JULIEN WARNAND

Umjesto da privedu meč kraju, reprezentativci Srbije su se opustili pa je Luksemburg krenuo puno opasnije. Turpel je u 66. minuti smanjio rezultat, a zatim su domaći imali dvije velike prilike za izjednačenje. Udarac Vinsenta Tila na gol liniji odbranio je Marko Dmitrović .

Srećom po Srbiju, Sergej Milinković Savić je u 79.minuti odlično proigrao Aleksandra Mitrovića koji je drugi golom riješio dileme.

Naredni meč Srbija igra na gostovanju u Litvaniji 14. oktobra.

Ronaldo postigao četiri gola

U grupi B gdje je i Srbija, Portugalija je deklasirala Litvaniju na gostovanju sa 5:1 a četiri gola je postigao Kristijano Ronaldo. Goleada je bila i u Sautemptonu gdje je takozvano Kosovo povelo protiv Engleske a zatim primilo pet golova . Do kraja meča su ublažili poraz.