MLADOST IDE DALJE Brčaci slavili u "zlatnom setu"

Odbojkaši Mladosti plasirali su se u osminufinala CEV kupa. Domaći tim je u Brčkom slavio nakon zlatnog seta kojeg je dobio sa 15:13.

Švajcarski tim je prvo dobio meč sa 3:0, pa kako je Mladost u prvom meču slavila 3:1 odluka o prolasku je pala u zlatnom setu koji je pripao domaćinu. Šampion BiH je i u ovom periodu gubio 6:8, ali je odigrala dobro u završnici i osvojio zlatni set.

Lozana je odigrala puno bolje nego u prvom meču(3:0). Sjajnim servisom su napali Brčake odigrali veoma dobro u polju pa su dobili prvi set 25:21. U drugom je viđena sjajna borba a gosti su ga dobili 25:23, dok je Mladost u trećem posustala i čuvala snagu za „zlatni set“.

Nemanja Božić je osvojio 18 poena, dok je Jovan Delić dodao 12 poena za domaćina. Kod gostiju Bjern Hene je bio najefikasniji sa 14 poena.

U narednom kolu Mladost ide na pobjednika duela Ažaksio Lindaren.