MLADOST ŠOKIRALA ŠAMPIONA Sarajevo samo bod

Fudbaleri Mladosti su napravili veliko iznenađenje u Mtel Premijer ligi BiH, pošto su odigrali neriješeno 2:2 protiv šampiona BiH Sarajeva.

Prvo poluvrijeme je prošlo u dominaciji Sarajeva, koje je imali posjed šanse i nije uspjevalo da dodđe do gola.

U 59. minuti penal za Sarajevo, realizovao je Benjamin Tatar. Minut kasnije izjednačenje. Nedim Hadžić je pogodio za 1:1. Ipak samo sedam minuta kasnije novo vođstvo gostiju. Haris Handžić se našao na pravom mjestu nakon pokušaja Besima Šerbečića.

Mladost je do boda došla u 80.minuti kada je Enes Alić pogodio iz slobodnog udarca.

U drugom meču Široki je došao do pobjede na Otoci 2:1.

Rezultati 2. kolo: Mladost –Sarajevo 2:2, Olimpik –Široki 1:2, još igraju Velež –Zrinjski i Tuzla siti –Krupa. Ranije odigrano Borac –Sloboda 2:0, Radnik –Željezničar 0:2.

Plasman: Borac 6, Željezničar 6, Široki 6, Sarajevo 4, Zrinjski 3, Radnik 1, Sloboda 1, Mladost DK 1, Olimpik 0, Tuzla siti 0, Krupa 0, Velež 0.