Moraitis vratio Borac u igru

Fudbaleri Borca nakon prvih 45 minuta gube u Klužu 1:2. Banjalučani su u prvom dijelu bili u podređenom položaju, ali su uspjeli da iskoriste svoju šansu u finišu prvog dijela i sad sa više optimizma mogu ući u nastavak.

Veliku šansu imao je Borac u šestoj minuti. Subić je loptu poslao u peterac ka Panajotisu Moraitisu koji nije uspio pogoditi okvir gola a bio je i u nedozvoljenoj poziciji.

Nakon toga uslijedio je penal za goste. Milojević i Omrani su se vukli u šesnaestercu a sudija iz Holandije je prestrogo pokazao na penal. Deak je pogodio stativu, a lopta se odbila do Omranija koji je postigao gol.

Domai su nastavili sa pritiskom i probijali su po desnoj strani odbrane Borca pa su nakon odlične partije došli do 2:0. Odlični Paun je proigrao Omranija, a on asistirao Deaku za gol.

Imali su domači još nekoliko šansi, a istakao se Nikola Lakić kao i Đorđe Ćosič i u finišu prvog dijela veliko slavlje za Borac. Odličnu akciju po desnoj strani golom je krunisao Panajotis Moraitis. Sjajno je Grk reagovao na ubacivanje Ziljkića i glavom vratio nadu gostujućem timu.