DOBRA IGRA I KONTROLA REZULTATA Mornar slavio protiv Cibone i uplovio u mirnu luku ABA lige

Košarkaši Mornara pobijedili su Cibonu rezultatom 91:78 u utakmici 17. kola regionalne ABA lig.

Nakon boljeg otvaranja meča Mornara i vođstva 12:6 Cibona je napravila seriju od 5:0 i prišla na poen zastatka. Mornar je bolje ušao u završnicu ovog perioda i na prvi odmor otišao sa šest poena razlike. Do poluvremena domaći dim je podigao prednost na 12 poena 50:38.

Nastavio je Mornar u drugom poluvremenu sa dobrom igrom i kontrolom rezultata i u posljednju dionicu ušao sa 15 poena viška (71:56). Četvrtu četvrtinu Cibona otvara trojkom, a domaći tim veoma brzo je došao do 19 poena viška što je Mornaru omogućilo mirnu završnicu.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Nemanja Vranješ sa 23 poena.

Mornar je nakon ovog trijumfa došao do skora od sedam pobjeda i 10 poraza koliko ima i Cibona. Šest pobjeda ima Igokea, a po pet Olimpija, Zadar i Krka.