MORNAR SLAVIO U ZADRU Barani pogurali Igokeu ka opstanku u ABA ligi

Košarkaši Mornara pobijedili su Zadar rezultatom 89:83 u utakmici 18. kola regionalne ABA lige.

Prva četvrtina bila je neizvjesna, na minut i 17 sekundi do kraja rezultat je bio nerješen 20:20, a onda je Mornar serijom 5:0 okončao prvu dionicu. Gosti su bili bolji i u nastavku, sa 11 poena viška su ušli u drugo poluvijrme ali je Zadar u poslednjih deset minuta ušao sa sedam poena zaostatka.

Koševima Ivanova na minut i 47 sekundi do kraja domači prilaze na samo pet poena Mornaru, Međutim Nidam pogađa za povratak mornara za plus sedam na ulasku u poslljednji minut meča.

Nije se Zadar predavao, Alen je pogodio dva poena uz dodadno bacanje ali je Luković odmah u narednom napadu pogodio i približio Barane pobjedi.

Najefikasniji na utakmici bio je Brajan Alen, košarkaš Zadra sa 25 poena dok je su Pulen i Heris sa 14 poena predvodili Mornar.

Ovaj rezultat ide na ruku Igokei koja ima sada, iako još uvijek nije odigrala utakmicu protiv Budućnosti u Podgorici, ima dvije pobjede više od Zadrana i na dobrom je putu da obezbijedi opstanak u ABA ligi.