MTEL PRVA LIGA Raspucana Kozara, Ćetković zaustavio Rudar

Željezničar je uspio da napravi iznenađenje i da na startu Mtel Prve lige Republike Srpske zaustavi Rudar Prijedor.

Banjalučani slave sjajnog golmana Nikolu Ćetkovića koji je odbranio tri sjajne šanse gostiju, a u 82.minuti je zaustavio penal koji je izveo Bojan Burazor. Prijedorčani su u drugom poluvremenu imali igrača više, jer je u finišu prvog dijela isključen Stefan Kršić i nisu uspjeli to da iskoriste.

Fudbaleri Kozare silovito su krenuli u novi šampionat. Na gostovanju su savladali Zvijezdu 09, koja se očito još nije oporavila od ispadanja iz Premijer lige. Novi tim i dalje ima puno problema i ekipa iz Gradiške je to kaznila.

Goste je u vođstvo doveo Draško Lolić u šestoj minuti i bio je to prvi gol u novoj sezoni. Nakon toga pogodio je Eskić (18.minut) a onda je dva gola postigao Milan Šikanjić (23.i 68.minut).

U Novom Gradu prvi su zaprijetili gosti preko Stefana Arbinje. Zatim je domaćin preuzeo igru i diktirao ritam. Veliku priliku propustili su u 47.minuti kada je Miloš Galin pogodio stativu. Do kraja nije bilo golova.

Veliki prokret viđen je u Zvorniku. Ljubić je prvi došao do prednosti goom Miloša Drače. Ipak do odlaska na odmor Drina je izjednačila. Nakon kornera pogodio je Siniša Vidaković. U nastavku domaći dolaze do tri boda, mada su i gosti imali svoje prilike.

U duelu šampiona drugih liga istoka i zapada Leotar i Borac KD su odigrali neriješeno 1:1. Gosti su poveli iz penala koji je realizovao Stefan Tomaš, da bi u finišu Amel Ramić svojim golom donio bod Trebinjcima.