MUKE ZA PROSINEČKOG Italija lako protutnjala kroz Zenicu

Fudbaleri  Italije pobijedili su u Zenici BiH rezultatom 3:0 u 9. kolu kvalifikacija za Euro 2020, a “azuri” su čini se, ovaj meč odigrali sa pola gasa.

Prvi su na susretu ozbiljnije zaprijetili “Zmajevi”. U 8. minuti Pjanić je izveo korner, Bičakčić je odlično šutirao glavom, ali Donaruma je još bolje odbranio.

Italija u vođstvo dolazi u 21. minutu, strijelac je Akerbi nakon solo bravure. U 37. minuti Kolašinac je pogriješio, Beloti je dodao Insigneu koji šutira iskosa sa desne strane za 2:0.

Italija je do trećeg pogotka stigla u 53. minuti susreta. Barela je sjajno uposlio Belotija koji je vidio da je Šehić loše postavljen i rutinski ga je matirao sa ivice šesnaesterca.

Italija je nakon ovog trijumfa prva sa 27 bodova, Finska ima 18, a BiH na četvrtom mjestu ima 10 bodova i jedina šansa za plasman  na Euro je baraž Lige nacija.