NA KOTI 20 Bilbija razbio Želju, Zrinjski liga za sebe

Fudbaleri Zrinjskog upisali su jubilarnu 20. pobjedu u Premijer ligi BiH, a prednost nad drugoplasiranim Borcem sada iznosi 20 bodova.

Zrinjski je u Čitluku rutinski pobijedio Željezničar rezultatom 2:0, a prvo ime meča bio je najbolji strijelac u istoriji Premijer lige Nemanja Bilbija.

Povremeni reprezentativac BiH dva puta je tresao mrežu Josipa Bendera. Prvi put u 11. minuti nakon ubacivanja Josipa Ćorluke, a drugi u 26. minuti kada je ostao usamljen poslije ubacivanja Tomislava Kiša. Bilbija sada na kontu ima 20 golova i predvodi listu najboljih golgetera.

Željo je u Čitluk stigao predvođen novim trenerom Nerminom Bašićem, ali ta šok terapija protiv Zrinjskog nije uspjela.

Gosti s Grbavice bili su potpuno nemoćni, a pobjeda Zrinjskog mogla je biti i ubjedljivija.

Za Želju je ovo treći vezani prvenstveni poraz, a četvrti u svim takmičenjima. Plavi su deveti put u sezoni napustili teren pognute glave i trenutno su na petom mjestu, prenosi Faktor.