NADA ZA PROLAZAK JOŠ ŽIVI Norvežani preokrenuli Lale i upisali prve bodove u drugoj fazi Evropskog prvenstva

Rukometaši Norveške savladali su Holandiju rezultatom 35:32 (16:18) i upisali prve bodove u drugoj fazi Evropskog prvenstva.

Holanđani su pružili veliki otpor favoritu i vodili su na poluvremenu sa čak 18 datih golova.

Ali, u drugom poluvremenu Norvežani pojačavaju gas i prave preokret već u prvih pet minuta nastavka.

Kasnije su u potpunosti slomili “lale” i sa čak 35 postignutih golova došli do prva dva boda, dok su rivala ostavili “na nuli”.

Norvešku su predvodili Bjornsen i Blonc sa po šest golova, dok je najefikasniji igrač susreta bio Ten Velde sa osam pogodaka.

Skandinavci su sačuvali nadu da mogu do same završnice turnira, dok se Holađani ovim porazom opraštaju od tih ambicija, prenosi B92.