NAJBOLJA DO SAD Kačmarek pobjednik trke, Gemanu pripala posljednja etapa (VIDEO)

Poljak Jakub Kačmarek, član ekipe Mazovše pobjednik je 16. izdanja biciklističke trke Beograd –Banjaluka, dok je u posljednjoj etapi od Dervente do Banjaluke slavio takmičar iz Belgije Andreas Geman, član ekipe Tarteljeto.

Poljski takmičar je tako ponovio uspjeh od prije dvije godine kada je takođe osvojio „žutu majicu” i bio najbolji na ovoj trci. On je u posljednjoj etapi uspio da vrati prvu poziciju koju je izgubio juče i na kraju da trijumfuje. Drugo mjesto u generalnom plasmanu osvojio je Đani Maršan.

U posljednjoj etapi slavio je Andreas Geman dok su ga slijedili Poljaci Patrik Štož, te Bartioš Rudik.

Plava majica, za najboljeg brdskog vozača, pripala je Mihaelu Štajnaru iz reprezentacije Slovenije, dok je crvena, za najboljeg sprintera, završila kod Marijuša Volda iz ekipe Tarteljeto Isoreks. Zelena majica, namijenjena biciklisti sa najviše poena, pripala je Alanu Banašeku (Mazovže), dok je bijela, za najboljeg mladog vozača, pripala Valteru Kalconiju iz italijanske Galine Ekoteh.

Ukupno se, tokom pet etapa, vozilo 568 kilometara, a današnja, od Dervete do Banjaluke, bila je duga 154 kilometra.