LIGA RS Remi u Gradišci po mjeri Borca

Kozara i Sloga su remizirali 1:1 u derbiju 18. kola lige Republike Srpske u Gradiški, a ovaj rezultat najviše je obradovao banjalučki Borac.

FOTO OFK SLOGA/PROMO

Kozara je povela u 38. minutu. Srboljub Jandrić je bio siguran sa bijele tačke za vođstvo domaćih, nakon što je oboren Glišić. Gosti su do izjednačenja došli u 62. minutu kada je pogodio Joco Stokić. U finišu je Sloga ostala sa igračem manje jer je isključen Igor Krmar.

Domaći su u 90. minutu mogli do sva tri boda, jer su imali penal. Ipak, Jandrić nije bio precizan drugi put i pogodio je prečku.

Preokret je viđen i na banjalučkom Predgrađu. Iako je Rudar Prijedor poveo golom Ramića, dva brza gola Luke Kulenovića su donijeli rezultatski preokret.

Onda se u strijelce upisao i Bojan Marković za 3:1. Tekstilac je u sudijskoj nadokandi došao do tri boda protiv Slavije golom bivšeg člana ekipe iz Istočnog sarajeva Miloša Đorđevića.

Rezultati 18. kolo: Željezničar Rudar Prijedor 3:1(2:1), Podrinje – Modriča 1:0(0:0), Tekstilac – Slavija 1:0(0:0), Kozara – Sloga 1:1 (1:0), Sutjeska – Drina 1:1(0:0), Subota, 17 časova: Borac – Sloboda.

Plasman: Borac 44, Sloga GC 42, Rudar Prijedor 31, Željezničar 24, Kozara 23,  Podrinje 23, Modriča 19, Slavija 19, Sutjeska 18, Drina 18, Sloboda 17, Tekstilac 17.