NAKON VELIKE BORBE Đere poražen od Cicipasa

Nije nagrađen Laslo Đere za dobru igru na startu Akapulka protiv Stefanosa Cicipasa. Svjetski broj 51 iz Srbije izgubio je od Grka sa 7:6 (9:7), 7:6 (7:4).

U prvom setu duela Đerea i Cicipasa nije bilo brejka do sedmog gema. Tada je Laslo iznenadio i uzeo servis Grku, da bi zatim spasio i dvije brejk šanse na svom servisu.

Imao je Đere i set loptu pri vođstvu 5:4, ali se Stefanos izvukao i uspio da u istom gemu napravi brejk.

Velika borba je viđena i u taj-brejku u kom je prvo Cicipas imao dvije set lopte, potom Đere jednu, da bi zatim Stefanos iskoristio svoju za 9:7.

Propuštene prilike su ostavile traga na Đereu u drugom setu jer je odmah izgubio servis, a malo je falilo da Stefanos ima i dva brejka viška. Đere je ipak uhvatio Grka na spavanju u desetom gemu, tada je izjednačio na 5:5 pa se išlo u taj-brejk. U njemu je Cicipas bio ubjedljiv i dobio je taj dio meča 7:4, prenosi SportBlic.