NAKON VELIKE BORBE Đere se plasirao u 2. kolo mastersa u Parizu

Laslo Đere, srpski teniski reprezentativac, savladao je Luku van Aša sa 6:7(6), 6:4, 6:4, i time se plasirao u drugo kolo Mastersa u Parizu.

Da je Đere riješio prvi set u svoju korist, vrijeme provedeno na terenu moglo je da bude znatno kraće, posebno nakon ranog brejka koji mu je omogućio da servira za vođstvo od 5:4. Međutim, loša igra u ključnom trenutku otvorila je vrata Francuzu za povratak u meč.

Iako je bolje otvorio taj-brejk i poveo sa 4:2, Đere nije uspio da zadrži tu prednost, dopuštajući protivniku da iskoristi drugu set loptu, prenosi Sportal.

Početak drugog seta nije išao u korist srpskom igraču, ali je uspio da odgovori sa dva vezana brejka, što je bilo dovoljno za izjednačenje.

U odlučujućem trećem setu vidjeli smo veliku borbu. Iako je Van Aš imao tri prilike za brejk, Đere je uspio da se odbrani. U devetom gemu, teniser srpskog porekla je preokrenuo situaciju i uspješno oduzeo servis Francuzu. Zatim je sigurno odservirao za pobjedu u meču koji je trajao dva sata i 41 minut.

Đere se u drugom kolu sastaje s Rusom Karenom Hačanovim, koji je pobedio Maksimilijana Pursela.