NAPOKON POBJEDA Zvezda prekinula crni niz u Evroligi

Crvena zvezda je napokon prekinula seriju poraza u Evroligi. Nakon osam neuspjeha, Beograđani su savladali desetkovani Himki 92:81 i tako došli do osme pobjede ove sezone.

Trener Dejan Radonjić svakako može da bude zadovoljan pobjedom, ali će sigurno imati puno zamjerki na igru svojih košarkaša.

Zvezda je katastrofalno ušla u meč. Beograđani su opet prve poene postigli tek nakon pet minuta, a u napadu su bili potpuno bezidejni, pa je desetkovana ruska ekipa došla do prednosti (0:6). Domaći tim se mučio non-stop, pa je Himki nakon 10 minuta imao 15:8.

U drugoj četvrtini Zvezda nije mogla da pogodi ništa sa distance. U šutu za dva poena Zvezda je sve promašivala (4 od 16) i onda je Kori Volden pokrenuo seriju kojom su Beograđani prišli na samo dva poena zaostatka.

Ipak, u trećoj četvrtini ponovo serija grešaka domaćih. Rasterećeni gosti su pogađali čak i kad su željeli da asistiraju; stekli su u čak i plus 11 (50:39). Finiš ovog perioda pripao je Zvezdi. Duop Rit je donio energiju, napokon su počeli da pogađaju i Lojd i Davidovac, pa su Beograđani prvi put poveli 59:58.

Nakon toga je Zvezda prvi put imala osjetniju prednost 66:60, ali su tri prodane lopte omogućile Rusima da se vrate. Davidovac je u posljednjoj četvrtini sa dvije trojke odbio nalet ruskog tima, a onda je napokon proradio šut.

Zvezda pravi seriju 14:0 na krilima sjajnog šuta Lojda i Lazića, pa dolazi do plus 13 (86:73), čime je meč definitivno i riješen.

Džordan Lojd je za pobjednički tim ubacio 22 poena, dok je Dejan Davidovac dodao 15, a Kori Volden 15 poena. U Himkiju Erik Mekolum je imao 29, a Džordan Miki 27 poena.