Nastavio put prema sezonskom slemu: Đoković preko Bruksbija stigao do četvrtfinala US opena

Novak Đoković je nastavio pohod ga sezonskom selmu plasiravši se u četvrtfinale US opena.

Srpski teniser je u osmini finala turnira u Njujorku savladao Džensona Bruksbija sa 3:1, po setovima 1:6, 6:3, 6:2, 6:2.

Međutim, nije pobjeda bila nimalo laka, a start meča u potpunosti je pripao Amerikancu.

Čak 11 neiznuđenih grešaka napravio je srpski teniser u prvom setu, a pored toga lošim izborom judaraca omogućio je rivalu da poentira u nekoliko navrata.

Bruksbi je iskoristio gotovo svaku dobijenu šansu, te nošen velikom željom neočekivano lako dobio prvi gem sa 6:1 za svega 29 minuta igre.

Na startu drugog seta Nole je pkazao potpuno drugo, ono svoje pravo lice, te je veoma sigurnom igrom, uz nekoliko sjajnih poena poveo sa 3:0.

Uslijedio je gem koji je poslije 12 poena pripao Bruksbiju da bi u sljedeći bio maratonski, 20-minutni i najuzbudljiviji u kom je Amerikanac iskoristio šestu priliku da oduzme servis Srbinu koji je propustio četiri šanse da zadrži prednost brejka.

Međutim, već u sljedećem gemu je vratio tu prednost, a onda su oba tenisera do kraja dobili svoj servis, te je set pripao Đokoviću sa 6:3.

Treću brejk loptu iskoristio je prvi nosilac turnira da bi poveo sa 1:0 u trećem setu, zatim je spasio jednu na svoj servis.

U trećem gemu je poslije velike borbe oduzeo još jedan Ameriknacu, te nakon toga poveo i sa 4:0 na svoj servis.

Nakon toga nije bilo brejkova, tako da je Đoković do prednosti od 2:1 došao dobivši treći set sa 6:2.

Sa nulom je Novak uzeo brejk na otvaranju četvrtog seta, a zatim i svoj servis, međutim, Bruksbi se nije predavao, tako da je sa nulom stigao do 1:2.

Revanširao se Đoković, zatim su oba tenisera uzela svoj servis, a ond aje nole napravio novi brejk, pa osvojio svoj gem za pobjedu.

U četvrtfinalu će se Novak sastati sa Italijanom Mateom Beretinijem.