(VIDEO) NASTAVLJENA BAJKA DOBOJLIJA Sloga preko Posušja do polufinala Kupa BiH

Fudbaleri dobojske Sloge nastavili su sa fenomenalnim partijama ove sezone i plasirali se u polufinale Kupa BiH.

Fudbaleri Sloge igraju sjajno ove sezone

Izabranici Vlade Jagodića su u dvomeču bili bolji od ekipe Posušja. Nakon što su u gostima fudbaleri Sloge poraženi sa 2:3, oni su danas u revanš meču u Modriči savladali rivala sa 2:0 i tako ukupnim rezultatom 4:3 prošli u polufinale.

Znala je ekipa iz Doboja da im samo trijumf može donijeti prolaz dalje, a to su i ostvarili na kraju.

Već u 18. minutu Sloga dolazi do prednosti. Sjajno je loptu sačuvao Dejan Vidić i odložio je za Denisa Vargu koji je “ubio pauka” i fantastičnim golom u rašlje doveo Slogu u vođstvo.

Prednost je duplirao Ajdin Redžić u 34. minutu kada je iskoristio grešku Ivana Marića i poslao loptu u mrežu. Sa tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme.

Imalo je Posušje svoje šanse u drugom poluvremenu, Sloga se očekivano povukla i čekala šansu iz kontri, a sjajne dvije prilike nisu iskoristili Posušaci. Prvo je Nikola Mandić pogodio prečku, a isto to uradio je i Frane Maglica u 78. minutu, može se reći da ni Posušje nije imalo sreće.

Sloga je tako drugi put u istoriji prošla u polufinale Kupa BiH. I nastavlja se sjajna sezona Dobojlija koji su mimo svih očekivanja na 4. mjestu u Premijer ligi BiH.