NASTAVLJENA SERIJA USPJEHA Janković vodio Borac do pobjede

Košarkaški Borca nastavili su niz pobjeda. Banjalučani u petom kolu savladali Široki brijeg 82:73 i to bez pomoći Amerikanca Diante Boldvina. Ekipa Dragana Nikolića je tako zadržala maksimalan učinak u sezoni.

Borac i Široki su se na startu smjenjivali u vođstvo i ekipe su igrale u serijama. Prednost se brzo topila, a onda su sredinom druge četvrtine Banjalučani uspjeli da se značajnije odlijepe serijom pogođenih šuteva za tri poena.

Naime, pri rezultatu 30:30 pogodili su prvo Pažin i Knežević a seriju su nastavili i gosti. Međutim bolji skok kao i protok lopte omogućili su Banjalučanima sigurnije pozicije, pa su do odlaska na odmor domaći pogodili još četiri šuta (Gavrić, Knežević, Janković i Pažin) što im je donijelo dvocifrenu prednost u jednom momentu. Borac je u tim momentima imao više asistencija kao i skokova.

Banjalučani su u trećoj četvrtini uspjeli da dođu i do plus 16 (65:49), ali se gosti nisu predavali, napravili su seriju 6:0 i tako ostali u meču.

Na startu posljednje četvrtine Široki je zaigrao jače u odbrani, domaći tim se baš mučio pa su gosti prišli na 61:67. Tada je međutim na scenu stupio Aljoša Janković koji je sa pet vezanih poena odbio ovaj nalet gostiju.

Upravo je Janković bio najbolji igrač meča sa dabl-dabl učinkom od 22 poena i 11 skokova. Draško Knežević je dodao 17 poena i osam asistencija. U timu Širokog Ive Ivanov je ubacio 18 dok je Josip Bilinovac imao 16.