NASTAVLJENA TRADICIJA Zvezda ponovo bolja od Armanija

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Armani u 10. kolu Evrolige - 79:87 (23:10, 21:30, 16:18, 19:21).

Ako postoji tim za kog jadranski predstavnik u elitnom društvu ima pravi recept i koji mu je redovna mušterija u ovom vijeku, to je Armani, protiv kojeg su crveno-bijeli upisali i šestu uzastopnu pobjedu.

Crveno-bijeli su na startu meča imali problem s defanzivnim skokom, gdje im je velike probleme pravio Tarzuski, jer je centar Armanija kaznio svaku neopreznost igrača srpskog tima. Na drugoj strani, Beograđani su takođe uspijevali da uhvate promašaje i iskoriste to, ali su s devet faulova za četvrtinu omogućili “manekenima” da izvedu čak 10 slobodnih bacanja i steknu prednost od pet poena, prije svega zahvaljujući ovom segmentu igre.

U drugom periodu viđen je pravi rezultatski rolerkoster, kako bi jedan ili drugi tim stigao do prednosti, tako bi ovaj drugi istu istopio i preokrenuo. Ipak, u ovom vrlo izjednačenom obračunu nešto bolji su bili izabranici Saše Obradovića, što se odrazilo na rezultat. Bilo je 43:38 na tri minuta do kraja druge dionice i od tada je Zvezda napravila veliku seriju 14:1, računajući početak trećeg kvartala, na čijem startu je Kuzmić vezao četiri penala (44:52).

U trećoj četvrtini igralo se veoma tvrdo, a crveno-bijeli su od maksimalnih “plus 9” u nekoliko navrata rivalu dozvolili da se približi, ali ne i ugrozi vođstvo. Finiš četvrtine na obje strane bio je konfuzan. Majkl Rol sa pet vezanih poena i Micov veoma dobrom rolom primakli su Armani na četiri poena zaostatka, ali su O’Brajant i Lojd sačuvali Zvezdin plus, a Lojd je pogodio uz zvuk sirene od tablu za 60:66 pred ulazak u posljednji period.

Zvezdina rezultatska kontrola nastavljena je u četvrtoj četvrtini, jer izabranici Saše Obradovića nisu dozvolili rivalu da im preotme vođstvo. Kori Volden je srpskom timu sredinom ovog dijela meča donio maksimalnu prednost od 10 poena, ali se gosti vrlo brzo vraćaju. I ponovo odgovornost preuzima Džordan Lojd, koji trojkom prekida nalet domaće ekipe. U finišu Zvezda je igrala strpljivo, imala “plus 12”, koju je Armani djelimično istopio, ali više od toga nije mogao.

Seriju od četiri evropske utakmice u devet dana crveno-bijeli će završiti u petak u Barseloni, a onda ih već u ponedjeljak očekuje vječiti derbi i prvi ovosezonski okršaj s Partizanom.