NATHO POGURAO PARNI VALJAK Partizan ugasio Čuku i ostao u trci za titulu

Fudbaleri Partizana pobijedili su Čukarički rezultatom 2:0 u Humskoj rezultatom 3:1 (1:0) i na taj način su zadžali korak za Crvenom zvezdom za kojom zaostaju dva boda.

Za razliku od 167. “vječitog” derbija Aleksandar Stanojević je ovog puta startovao sa Bibarsom Nathom u prvoj postavi i Izraelac je bio protagonista vođstva u 18. minutu.

Tada se našao u izglednoj šansi, šutirao, a Drezgić visoko podigao ruku u koju ga je lopta pogodila na putu ka mreži.

Sudija Dejan Trifković nije imao dilemu i pokazao je na “bijelu tačku”, odakle Natho nije pogriješio ni ovog puta.

Od kako je član Partizana penale šutira impresivnih 20/20.

I u nastavku prvog poluvremena smo češće gledali napade Partizana, a veoma rijetko pokušaje “brđana” koji su najbliži golu bili preko agilnog Ndijaea.

U završnici prvog dela Natho je odlično gađao posle odložene lopte Miljkovića, ali je za malo promašio.

Izraelac je i u nastavku pokazao da je veoma važan šraf igre Partizana (i da je nezasluženo bio zapostavljen u “večitom” derbiju), jer je učestvovao kod još dva gola domaćeg tima.

Najpre je u 49. minutu centrirao iz slobodnog udarca, nakon kog je Nemanja Tošić napravio kardinalnu grešku i poklonio zicer Igoru Vujačiću koji je lako loptu sproveo u mrežu za 2:0.

Samo tri minuta kasnije je meč praktično rešen. Mićović je očajno ispucao loptu, ona je posle Zdjelara došla do Natha koji je iz prve proigrao Rikarda Gomeša, a on rutinski sproveo u mrežu.

Bio je to njegov 23. gol u Superligi, a ukupno 31. pogodak u svim takmičenjima ove sezone.

Čukarički je bio u nokdaunu, ali mu je tračak nade u 61. minutu dao Stefan Kovač lepom realizacijom poslije slabe reakcije odbrane Partizana.

Gostujući tim je u kontranapadu ugrozio rivala, a Kovač iz drugog plana došao do odbitka koji je efektno ubacio u bliži ugao gola Nemanje Stevanovića.

Iako je posle toga do kraja ostalo još pola sata, praktično se više ništa nije desilo.

Utakmica je potpuno utihnula, crno-beli su spustili ritam i vrlo brzo je bila završena u njihovu korist.