NBA PLEJ-OF Raspad najbolje odbrane lige, Mekgrejdi u nevjerici, ugrožen Ajversonov rekord

Boston je napravio novi korak ka konferencijskom polufinalu Istočne konferencije NBA lige, došavši do 3:0 protiv Indijane pobjedom u gostima od 96:104.

Iako su Pejsersi zvanično imali najbolju odbranu tokom ligaškog dijela sezone, ona se potpuno raspala. Uostalom, “kelti” su im ubacili čak 41 poen u prvoj četvrtini, što se Indijani nije desilo u njenoj istoriji nastupa u doigravanju.

Napravili su domaći poseban plan za Kajrija Irvinga, ali ih je zato Džejlen Braun mučio, ubacivši 23 poena, uz šut 8/9 iz igre. Ni Irving nije bio loš 19 poena, 10 asistencija, pet skokova. Kod Pejsersa je najefikasniji bio rezervista Evans sa 19 poena, dok je hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović ubacio 15.

Toronto je uzvratio Orlandu za poraz na svom terenu i u gostima stigao do 2:1 – bilo je 93:98. Iako je u hali bio i nekadašnji NBA as Trejsi Mekgrejdi, uz Džamira Nelsona i Horasa Grenta, Orlando je poklekao pred sjajnom partijom Paskala Siakama – 30 poena, 11 skokova i četiri asistencije.

Nikola Vučević je bio najbolji kod domaćih, sa 22 poena, 14 skokova, šest asistencija, tri blokade i “krađom”, ali je Siakamov pogodak minut i po prije kraja prekinuo nalet Orlanda i vratio prednost Reptorsima.

Portlandov Dejmijan Lilard je u trećoj dionici trećeg meča sa Oklahomom ubacio čak 25 poena, jedan mu je nedostajao da nadmaši košgeterski plej-of rekord 21. vijeka (u vlasništvu Alena Ajversona, koji je 2001. dao 26), ali to nije bilo dovoljno Trejlblejzersima.

Tanderi su ga, naime, sveli na samo tri poena u četvrtoj četvrtini, te su uz 33 poena i 11 asistencija Rasela Vestbruka, te 22 poena Pola Džordža (koji je imao vrlo loše šutersko veče – 3/16 iz igre) došli do trijumfa od 120:108 i time vođstva od 2:1 u seriji. Pobjednik ovog duela igraće sa boljim iz serije Denver – San Antonio u kojoj Sparsi imaju 2:1 i domaćini su četvrtog meča.