NBA PLEJ-OF Toronto izjednačio na 2:2, Lenard sjajan, Marjanović bez minutaže za Filadelfiju

Ekipa Toronta je napravila “ribrejk” i slavila protiv Filadelfije u gostima sa 101:96, te tako izjednačila na 2:2 u polufinalnoj seriji plej-ofa istočne konferencije NBA lige.

Gosti su zaustavili najboljeg igrača Siksersa Džoela Embida i ograničili ga na svega 11 poena, što je bio recept za uspjeh. Kod Reptorsa Kavaji Lenard je bio sjajan sa 39 poena uz 14 skokova i 5 asistencija, a Mark Gasol je dodao 16 poena.

Kod domaćih Džimi Batler je ubacio 29 poena i imao 11 uhvaćenih lopti, te 4 dodavanja. Srpski košarkaš Boban Marjanović nije dobio minutažu u ovoj utakmici.

Naredna, peta utakmica igra se u Ontariju u četvrtak rano ujutzro (2 časa) po srednjeevropskom vremenu.