NE TREBA IM NAPADAČ Milinković-Savić kao od šale trese mreže u Saudijskoj Arabiji (VIDEO)

Srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić ponovo je bio strijelac u dresu Al Hilala. Doskorašnji vezista Lacija zatresao je mrežu Al Itihada u četvrtfinalu arapskog kupa (3:1).

Sergej Milinkovic Savic

Pošto je posljednjem kolu grupne faze pogotkom idoprineo pobjedi nad Vidadom (2:1) za prolaz u četvrtfinale, Sergej je odveo Hilal i u polufinale kupa.

U 14. minutu velikog derbija protiv Itihada donio je prednost svom timu. Na korner Rubena Neveša, SMS se oslobodio rivala, koji je završio na travi, zatim je sjajno skočio, nadvisio sve i glavom zatresao mrežu. Dok su Karim Benzema, Ngolo Kante i ostatak ekipe Itihada samo posmatrali njegovu majstoriju…

Ekipa iz Rijada je na poluvrijeme otišla sa dva gola prednosti, a u sudijskoj nadoknadi sa bijele tačke precizan je bio Salem Al Davsari.

Brazilac Romarinjo je u 56. minutu prepolovio prednost Al Hilala, ali je njegov sunarodnik Malkolm u 70. prvim pogotkom u dresu saudijskog kluba praktično prelomio meč.

Al Hilal je već duže vrijeme u potrazi za glavnim napadačem. Spominjao se Aleksandar Mitrović, pa i Viktor Osimen… Ali, kako Sergej trese mreže, možda najtrofejnijem saudijskom klubu novi golgeter nije ni potreban.