Ostalo

VELIKI USPJEH TREBINJACA Rukometaši Leotara na završnom turniru Kupa BiH

Rukometaši Leotara plasirali su se na završni turnir Kupa BiH.

RK Leotar - RK Sloboda

Trebinjci su u drugom meču četvrtfinala poraženi od ekipe Slobode rezultatom 28:32, ali su zahvaljujući prednosti od pet golova iz prvog meča, zbog bolje gol razlike otišli na završni turnir.

Nije bilo mnogo efikasnosti u prvom poluvremenu, a preovladavala je rezultatska klackalica. Sloboda je na poluvrijeme otišla sa prednošću od jednog gola razlike (12:11).

Trebinjci su bolje otvorili drugo poluvrijeme i došli do prednosti od 18:15. Ipak, Sloboda je nakon toga zaigrala mnogo bolje i došla do preokreta.

Izabranici Mirka MIkića sačuvali su prednost, a ona je polako rasla. Ipak Trebinjci su znali da ih svaki poraz manji od pet golova razlike vodi dalje, pa su uspjeli da smanje zaostatak i na kraju prođu na završni turnir uprkos porazu.

Najefikasniji pojedinac u ekipi Leotara bio je Marko Parežanin sa sedam golova, dok je Aleksandar Milojević postigao šest. Na drugoj strani istakao se Renato Čajić sa sedam.