Važe li ista pravila za sve: Svi se pitaju kako Mbape nije dobio crveni karton 4 minute prije nego je donio pobjedu (VIDEO)

Fudbaleri PSŽ teškom mukom savladali su kao gosti ekipu Bresta rezultatom 2:1, a susret je odlučen u 90. minuti nakon izvanredne kontre koju su kreirali Lionel Mesi i Kilijna Mbape.

Kilijan Mbape sjedi na terenu

Karlos Zoler je doveo Parižane u vodstvo u 37. minuti, ali samo šest minuta kasnije Frenk Honorat je izjednačio. I kada se činilo da će ostati 1:1, Mesi je maestralnim pasom u 90. minuti proigrao Mbapea koji je zaobišao golmana i donio vrijednu pobjedu.

Ipak, sporni trenutak desio se samo nekoliko minuta prije toga kada je Mbape imao duel sa fudbalerom Bresta Harisom Belkeblom. Iznerviran prekršajima koje je pretrpio, Mbape ga je udario nogom dok je bio na podu, a što su jasno zabilježile i kamere.

Sudija nije reagovao i Mbape se provukao bez isljučenja, a četiri minute kasnije donio je pobjedu svom timu.

PSŽ sada ima 11 bodova više od drugoplasiranog Marseja i na dobrom je putu da odbrani titulu, prenosi Klix.