NEMA NEPORAŽENIH Mitrović donio Zvezdi pobjedu u derbiju (VIDEO)

Crvena zvezda je dobila prvi derbi u sezoni. Jakom odbranom su slomili Partizan 71:56 i nanijeli im prvi poraz u ABA ligi. Zvezda je odlično zaustavila glavne strijelce Partizana Zeka Ledeja i Kevina Pantera, a imala je i puno manje izgubljenih lopti.

Crvena zvezda je jakom odbranom na startu namučila Partizan koji nije uspio da prva četiri minuta postigne koš, pa je domaćin poveo 7:0, te 9:2. Zvezda je u tim trenucima mogla i do ubjedljivije prednosti ali je upropastila čak četiri kontre.

Uspjeli su gosti da se priviknu na atmosferu pa su prišli na 9:8, ali je onda tim Dejana Radonjić još jednom podigao intenzitet odbrane i serijom 6:0 su završili prvi period.

Dobrom kontrolom skoka, kvalitetnom kontrolom ritma Zvezda je u finišu došla do dvocifrene prednosti 32:21.

Na startu treće četvrtine sjajnu partiju je pružio Luka Mitrović. Odličnim potezima je pogađao, razigravao saigrače pa je Zvezda došla do plus 17 (40:23). U tim trenucima Alen Smailagić je zaustavio nalet domaćin, a zatim je Dalas Mur vezao sedam poena, pa je Partizan prišao na 40:45 i imao bacanja da dodatno smanji zaostatak. No Smailagić je promašio oba, a na drugoj strani je Luka Mitrović donio Zvezdi plus 7.

Crveno bijeli su odmah na startu napravili seriju 5:0 a zatim je Ostin Holins trojkom vratio na plus 15 (57:42). Zvezda je u posljednjih 10 minuta krenula sa serijom trojki i onda se odlijepila na plus 21 (65:44), čime su slomili meč. Na kraju je Partizan preko Mura samo ublažio poraz.

Sjajnu partiju pružio je Luka Mitrović koji je meč završio sa 16 poena, dok je Ognjen Dobrić imao 15, a Nikola Kalinić 14. Kod Partizana Alen Smailagić je ubacio 15 poena, a Mur je ubacio 10 poena.