NEMANJI MAJDOVU DUPLA POBJEDA Oporavio se od povrede i osvojio zlatnu medalju na GRAN PRIJU

Najbolji srpski džudista Nemanja Majdov, aktuelni svjetski šampion i evropski vicešampion osvojio je zlatnu medalju na Gran priju u Marakešu.

Koliko god da je ovo odličje važno, posebno zbog bodova koje skuplja za plasman na Olimpijske igre u Tokio, još je Važnije da je Majdov izašao na tatami nakon teške povrede zbog koje su mu prognozirali čak i kraj karijere.

Do najsjajnijeg odličja Majdov je stigao na takmičenju na kojem je učestvovalo 440 takmičara iz 67 zemalja, a u finalu svoje kategorije do 90 kg on je pobijedio Nijemca Edvarda Tripela. Treći je bio Nabali Kedžao iz Gvineje Bisao.